Alternator – nowy czy regenerowany?

Wybierz odpowiedzialnie i postaw na regenerację

Awarie rozruszników i alternatorów pojawiają się nagle, chociaż pierwsze objawy świadczące o tym, że „coś jest nie tak” możemy zaobserwować już dużo wcześniej. Jeśli jednak dojdzie do awarii w pierwszej kolejności zastanawiamy się, skąd wziąć zastępcze auto, a w drugiej ile będzie kosztowała nas naprawa. Problemy związane z awarią alternatora nie muszą kończyć się zakupem nowych części. Dzięki pomocy specjalistów istnieją alternatywne rozwiązania. Wciąż wiele osób boryka się z podjęciem decyzji, czy wybrać nowy alternator czy postawić na regenerowany. Na szczęście, coraz chętniej wykorzystywana jest ta druga opcja.

Alternator ma bardzo istotne zadanie w procesie eksploatacji pojazdu, bowiem odpowiada za wytwarzanie prądu, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania silnika. Ma silny związek z akumulatorem i rozrusznikiem, które finalnie są konieczne do uruchomienia pojazdu. Każdy z tych podzespołów może ulec zużyciu, jednak myśl o zakupie zupełnie nowej części w wielu przypadkach jest całkowicie bezzasadna Jeśli wciąż zastanawiasz się nad nowym lub regenerowanym alternatorem, nie wahaj się zbyt długo, ponieważ czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej poddasz alternator regeneracji, tym większa korzyść dla Ciebie.

Alternator nowy czy regenerowany?

Tanie zamienniki mogą nie zapewnić Ci satysfakcji i wydajności, której oczekujesz, dlatego korzystną alternatywą jest regeneracja alternatora. Zdaniem specjalistów większość uszkodzeń elektrycznych i mechanicznych można naprawić i to jak najniższym kosztem, dlaczego więc nie skorzystać z tego rozwiązania? Oczywiście nowy alternator w porównaniu z regenerowanym dla wielu może okazać się o wiele pewniejszym rozwiązaniem, ale jeśli zależy Ci na oszczędności, nie musisz obawiać się poddania alternatora regeneracji.

Najczęściej występującą awarią w obrębie alternatora jest uszkodzenie regulatora napięcia. Zbyt wysokie lub zbyt niskie napięcie doprowadza do przepalania się bezpieczników lub uszkodzenia elementów układu elektrycznego. Ponadto, alternator może być podatny na uszkodzenia mechaniczne, które objawiają się jako nieprzyjemny hałas podczas pracy. Im szybsza nasza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo taniej i skutecznej regeneracji, która zapewni nam bezproblemową, dalszą eksploatację pojazdu.

Czy warto wybrać alternator regenerowany, czy postawić na nową część?

Budowa alternatora nie jest skomplikowana, ale nie oznacza to, że każdy z nas może podjąć się usunięcia awarii. W sytuacji kiedy podejrzewamy, że doszło do uszkodzenia, najlepiej skonsultować sprawę z fachowcem, który dokona analizy i oceni, czy warto wybrać alternator regenerowany, czy postawić na zakup nowego. Zazwyczaj polecana jest opcja pierwsza, ponieważ pozwala ona na znaczne oszczędności. Wybierające regenerację w sprawdzonym warsztacie nie musisz obawiać się spadku wydajności lub niewłaściwe dopasowanych podzespołów.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz alternator regenerowany, czy nowy, zgłoś się do specjalisty, ponieważ tylko w doświadczonym warsztacie każdy podzespół przejdzie wnikliwą kontrolę i testy utwierdzające Cię w przekonaniu, że alternator jest gotowy do dalszego użytkowania.