Regeneracja wtryskiwaczy – silnik Diesel

Oszczędzaj, poddając wtryskiwacze regeneracji

Wtryskiwacze Diesel to wynalazek, który umożliwił poprawę pracy silnika oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Pracują z dużą intensywnością, dlatego też z czasem mogą ulec usterce, która wymusi na nas wizytę w profesjonalnym warsztacie. Zakup nowych wtryskiwaczy to wydatek, który nierzadko sięga kilku tysięcy złotych, tak więc warto zapoznać się z możliwościami i alternatywami, z którymi wiąże się regeneracja poszczególnych podzespołów. W celu osiągnięcia zadowalających efektów i właściwej wydajności tożsamej z inwestycją w nową część, niezbędna może się okazać regeneracja.

Do najbardziej znanych wtryskiwaczy należą common rail, które są niezwykle precyzyjne, o czym świadczą ich parametry techniczne. Są bowiem w stanie generować ciśnienie nawet do 2500 barów, co jest niezwykle satysfakcjonującym wynikiem. Na stan techniczny wtryskiwaczy wpływa zarówno źle dobrane paliwo o wyjątkowo niskiej jakości, jak i zabrudzenia, które przedostają się bezpośrednio do układu paliwowego. W związku z tym, iż urządzenia te mają tak istotne znaczenie oraz wysoką wydajność, warto dbać o ich sprawność i efektywność. W przypadku nawet niewielkich nieprawidłowości należy poddać wtryskiwacze Diesel regeneracji, co pozwoli uniknąć wymiany na zupełnie nowy sprzęt.

Regeneracja wtryskiwaczy – Diesel

Systemy wykorzystywane w procesie produkcji wtryskiwaczy umożliwiają jeszcze lepsze osiąganie przez nich wyników, efektywność, sprawność, a przy tym wyższą kulturę pracy i lepsze osiągi. Regeneracja wtryskiwaczy Diesel stała się popularnym działaniem wykonywanym wówczas, gdy automatyka wtryskiwacza ulega awarii. Nawet jeśli dbasz o swoje auto oraz wybierasz paliwo najlepszej jakości, to i tak istnieje prawdopodobieństwo, że Twój wtryskiwacz po przebyciu powyżej 150 tys. km ulegnie usterce. Zanim jednak to nastąpi, warto poznać rozwiązania, które pomogą Ci zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, do których należy właśnie regeneracja sprzętu.

Kiedy należy poddać wtryskiwacz Diesel regeneracji?

Specjaliści ostrzegają, że nie wolno bagatelizować między innymi problemów z rozruchem silnika, nierównej pracy silnika na biegu jałowym, diametralnie wyższego zużycia paliwa, spadku mocy, dymienia z silnika, a nawet problemów z filtrem cząstek stałych, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń tłoków czy jednostki napędowej. Dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w rytm pojazdu oraz czujność i ostrożność, które pomogą znacznie wcześniej zauważyć, że „coś jest nie tak” oraz odpowiednio szybko zareagować.