Rozrusznik – nowy czy regenerowany?

Regeneracja rozrusznika to oszczędność nawet 50%!

Rozrusznik to urządzenie, które jest poddawane stopniowemu zużyciu, w wyniku czego wymaga naprawy. Zazwyczaj zakup nowego rozrusznika wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami. Nierzadko nawet jest to kilkukrotnie wyższy koszt niż w przypadku jego regeneracji. Dlatego też nasuwa się istotne pytanie: czy poddawać rozrusznik regeneracji, czy zakupić nowy? Postawione pytanie jest trudne i zależy od indywidualnych potrzeb. Specjaliści zazwyczaj namawiają użytkownika do regeneracji sprzętu, o ile działanie to jest opłacalne, ale finalnie ostateczna decyzja zależna jest od wielu czynników. Zatem co wybrać – rozrusznik nowy czy regenerowany?

Od dawna w niewielkim stopniu zużyte części poddawane są regeneracji, ponieważ rozwiązanie to jest zazwyczaj bardziej opłacalne. Alternatywa ta jest chętnie wykorzystywana w różnych sektorach, nie tylko w branży motoryzacyjnej. Jeśli stara cześć wciąż może posłużyć i nie obniża wydajności całego systemu, to warto postawić na jej naprawę. Szacunkowo części używane można zakupić nawet około 50% taniej, a przedłużenie żywotności sprzętu jest zbliżone do procesu eksploatacji zupełnie nowej części. Jeśli zatem nadal zastanawiasz się nad rozrusznikiem nowym czy regenerowanym, wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie jak najbardziej opłacalne.

Rozrusznik nowy czy regenerowany?

W kwestii dylematu zakupu nowego rozrusznika czy też poddania go regeneracji można spotkać się z wieloma przeciwnikami używanych części. Wynika to z faktu, iż wiele osób obawia się, że zregenerowana część będzie mniej wydajna niż nowy rozrusznik. Warto jednak mieć na uwadze, że poszczególne części podzespołów technicznych nie dzielą się tylko i wyłącznie na nowe i używane. Regeneracja zazwyczaj jest mylnie kojarzona z naprawą, stąd tak wiele negatywnych opinii w tej kwestii. Zanim podejmiesz decyzję, na które z rozwiązań się zdecydować, powinieneś zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i istotnymi różnicami między konkretnymi rozwiązaniami.

Rozrusznik poddany regeneracji wyróżnia się funkcjonalnością i wydajnością taką samą, jak w przypadku inwestycji w nową część. Dodatkowo warto również zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi montażu zregenerowanych części samochodowych, gdzie wykorzystane są części z używanych elementów. Proces regeneracji gwarantuje wydajność i efektywność rozrusznika taką, jak w przypadku fabrycznie nowych podzespołów. Aby zapewnić użytkownika o 100% jakości i trwałości części wykonywany jest całkowity demontaż, oczyszczenie, a następnie zbadanie stopnia zużycia i uszkodzenia rozrusznika. Dzięki tym działaniom możesz mieć pewność, że rozrusznik nowy, jak i regenerowany będą działać podobnie.

Wybierz dobrze między rozrusznikiem nowym a regenerowanym

Demontaż i dalsze etapy regeneracji pozwalają całkowicie sprawdzić poddawany regeneracji rozrusznik. Dzięki diagnostyce i wnikliwym testom kontrolnym zachowane są wszystkie niezbędne funkcje i wydajność na oczekiwanym przez użytkownika poziomie. Decydując się na rozrusznik regenerowany czy nowy możesz więc być pewien, że rozwiązania te nie będą odstępować od siebie swoją wydajnością i funkcjonalnością, a ich zasadniczą różnicą jest jedynie cena.

Stawiając na rozrusznik regenerowany możesz mieć pewność, że zyskasz produkt najwyższej jakości, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli zależy Ci na oszczędności – nie wahaj się. Analizując wszystkie za i przeciw oraz konsultując kwestię regeneracji z wykwalifikowanymi specjalistami z pewnością podejmiesz satysfakcjonującą decyzję.